prechod z Android na iOS

Všetko o problémoch a príslušenstve či už pre starší, alebo najnovší model.
miromirec
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 29. Mája 2017, 21:08

prechod z Android na iOS

Príspevok od užívateľa miromirec » 29. Mája 2017, 21:09

Zdravím. Chcel by som prejsť na iphone. Mám už asi 2 roky Android (HTC One M8). Nekupoval som ho ako úplne nový model. Už bol nástupca HTC 10. Ale neviem, či mám ísť do novšieho modelu iphone 7. Rozmýšľal som aj nad minuloročným modelom 6s. Ale tam ma odrádza to, že výkonovo je na horšej úrovni ako 7, nakoľko bude mať už dva roky od predstavenia. Neviem, či mám ísť do modelu 6s alebo 7. Aké veľké úložisko preferujete? 32 stačí? alebo treba až 128GB? Pri modeli 6s by som šiel do 64GB verzie. A čo fotoaparát? Sú tam badateľné zmeny oproti 6s a 7? Pozeral som si aj videá na youtube, ale chcel by som vedieť vašu osobnú skúsenosť. Reálne sa to odrazí na kvalite, resp. detailoch fotky? (Viem, že 7 má clovu f/1,8 a 6s f/2,2).
A čo tie nové androidy? (Samsung galaxy s8, LG G6,Huawei P10) Aké máte na ne názor? Myslíte si, že bude dobré ísť do iOS alebo ostať pri androide a vybrať si nejakú vlakovú loď? Oplatí sa prechod na iphone 7 alebo 6s, ktorý je už medzi nami nejaký ten mesiac? Nebadáte úbytok výkonu?
Ďakujem pekne za odpoveď :)

Užívateľov profilový obrázok
SYZIFAS
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 28. Apríla 2017, 22:30

Re: prechod z Android na iOS

Príspevok od užívateľa SYZIFAS » 29. Mája 2017, 22:32

Ja osobne som mal pred cca 3 rokmi posledný Android, medzi tým 4-5 rokov dozadu som mal aj iPhone, no posledné telefóny s iOS iPhone 5S a teraz iPhone 7 si neviem vynachváliť, všetko ide ako má, žiadne sekanie, 3,5mm Jack mi vôbec nechýba, používam Apple EarPods a Bluetooth repro, verzia 32GB mi úplne vyhovuje.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Príspevok od užívateľa michal » 30. Mája 2017, 01:07

Ahoj, neviem, ci mas nejaky cenovy strop, ak mozes urcite ber 7cku, predsa len je to novsi model, a podporu bude mat o cosi dlhsie nez 6s. Zas na druhu stranu si myslim, ze aj keby si si kupil 6s chybu neurobis. S vykonom je na tom stale dobre. Ak chces cakat na novy model, pocitaj v najlepsom pripade november. Ja stale pouzivam 5S aj 6tku, co su este starsie telefony, a funguju uplne bezproblemov (aj ked na 5S uz pocitujem, ze rychlostou zaostava). Co sa tyka fotoaparatu, skus si pozriet nejake porovnania, ale u pluskovych verzii, s ktorymi mam skusenosti, si osobne nemyslim, aby tam bol nejaky extra velky rozdiel. Kapacita telefonu je znova subjektivna vec, niekto ma v telefone vela hudby, iny zas nataca vela videii, a zas na druhu stranu niekto si vystaci s par aplikaciami, ktore mu vela miesta nezaberu. Skus to porovnat s tvojim sucasnym telefonom, kolko pamate realne vyuzivas.

K android telefonom sa ti vyjadrit neviem, posledny ktory mi presiel rukami bol Samsung Galaxy Note II, a odvtedy je to uz dost dlha chvila. Myslim si, ze v dnesnej dobe su na tom androidy tiez uz v pohode, a je to viac menej o preferenciach, a hlavne o systeme komu aky vyhovuje.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 128GB  iPhone 7 Plus 128GB  iPhone 6 128GB  iPhone 5S 16GB

miromirec
Nový člen fóra

Príspevok od užívateľa miromirec » 2. Júna 2017, 09:29

No, ja som vyskúšal už všeličo. Už som mal aj windows phone a to bola katastrofa. Nikdy viac. Súčasný android je v pohode, ale cítim, že pri spustení viac aplikácii už má problém s ramkou a zasekáva sa občas. Preto by som chcel vyskúšať IOS. Možno sa opäť vrátim k androidu, ale za pokus to stojí. Chcel som hlavne vedieť nejaké tie skúsenosti od reálnych používateľov, nie len nejaké tie bežné recenzie na telefón, kde zhodnotili dizajn, batériu, display a hotovo. Ja preferujem testy, kde vyskusaju mobil cca na pol roka a potom daju von recenziu. Ale od majitelov mobilov je to predsa len lepšie. Vedia, čo sa im tam nepáči a zase naopak.
každopádne si to nechám prejsť hlavou a uvidíme, ako sa rozhodnem. Čo sa týka toho, koľko za neho chcem dať, tak môj taký strop je okolo 800eur. Viac nie. Možno pozriem aj bazár, uvidíme. Každopádne ďakujem za odozvu :)

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Príspevok od užívateľa michal » 2. Júna 2017, 20:27

Na iOS nech mas spustenych x aplikacii, ak otvoris dalsiu, mrznut ti urcite nebude. Uz mi niekolko ludi toto neverilo, musel som stahovat chutovky ako GTA, RealRacing a ine narocnejsie aplikacie, aby som ich presvedcil :) Rozpocet mas fajn, to by som asi isiel uz skor do novej 7cky, ak teda nechces plusko.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 128GB  iPhone 7 Plus 128GB  iPhone 6 128GB  iPhone 5S 16GB

zubkoj
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 30. Mája 2017, 12:22

Príspevok od užívateľa zubkoj » 4. Júna 2017, 06:28

Windows a katastrofa?
Prešiel som z Droidu na Windows a teraz mam Apple.
Používam obidva. Poviem Ti,že neexistuje jednoduchší systém ako Windows10. Je najlepší na ovládanie. Tam nepotrebuješ mat 100 aplikácií. iOS mam 64GB a úplne mi to stačí. 32 je pre mňa málo. Fotky robí lepšie W10. Ale aj tu sú nádherné. Kvôli bezpečnosti ber určite iOS. A sedmičku. Keď používaš mobil aktívne do večera Ti nevydrží. Je jedno ci budeš mať 6 alebo 7.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

miromirec
Nový člen fóra

Príspevok od užívateľa miromirec » 10. Júna 2017, 12:32

Hej, lebo ja som akurát schytal to obdobie, kedy bol veľký boom ohľadom prechodu z Windows pohone 8 na 10. Boli veľké aktualizácie a pod. A pod každou chvíľou bol update a vždy sa tam niečo pokazilo alebo išlo pomalšie. Proste jedno sa opravilo a vznikli ďalšie tri chyby. Preto som prešiel na Android.
Áno, fotky robilo pekné. Dokonca aj video. Z čoho som bol prekvapený. Ale proste nepáči sa mi systém Windows phone. To som zistil po čase. Najprv na mňa urobil dojem. Ale prišiel zlom v prechode na wp10 a odvtedy sa mi nepáči. Akože na Pc fajn. Môže byť. Ale na mobile moc niee...
Hej, rozmýšľam nad 128, lebo 32 je málo. A bohužiaľ iphone 7 nemá 64. Takže pôjdem asi do 128. Uvidíme...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný