Strana 1 z 1

Aký model iPad?

Napísané: 15. Apríla 2017, 15:47
od užívateľa maddy
Dobrý deň, pozerám sa po novom iPade, no som trochu sklamaný, že iPad predstavený v marci, nepriniesol žiadne novinky. Všade čítam kritiku, že len zobrali Air 1čku, a dali to do nového obalu. Je to s nimi fakt až také zlé? Rozmýšľam, či nekúpiť radšej Pro, hoci ten už nie je z tých lacnejších. Takisto by som sa chcel spýtať, či ísť do LTE verzie, alebo postačuje Wi-Fi.

Re: Aký model iPad?

Napísané: 15. Apríla 2017, 16:30
od užívateľa michal
Ahoj, v prvom rade je potrebné si ujasniť, čo od tabletu očakávaš, a čo na ňom plánuješ robiť. Sú viacmenej dve skupiny na základe, ktorých sa môžeš rozhodnúť. Ak chceš používať iPad čiste na zábavu, prehliadanie internetu, čítanie a viacmenej používať ho prevažne ako tzv. konzumné zariadenie (tj. nevytváraš na ňom žiadne "zložité" dokumenty a pod.), tak si myslím, že ti postačuje obyčajný iPad, ten, ktorý v tichosti aktualizovali v marci. Ak ale chceš na ňom pracovať najmä s grafikou, kde je veľmi nápomocný apple pencil, tak by som išiel do Pročka. Čo sa týka nového iPadu, tak je síce fakt, že žiadne extra novinky nepriniesol, no zas na druhej strane HW je veľmi postačujúci a niekoľko rokov určite vydrží. To, že nemá žiadne nové featury, je už druhá vec. Sám som si tento nový iPad kúpil, a som spokojný. Čo sa týka verzií LTE alebo Wi-Fi je znova dosť subjektívna vec. Osobne som LTE verziu iPadu nikdy nemal, a nikdy mi ani nechýbala. iPad používam na miestach, kde je Wi-Fi pripojenie, a ak nutne potrebujem internet, a nemám Wi-Fi, tak si spravím hotspot z iPhonu. Takže je to na tebe, neviem, kde ho budeš chcieť využívať atď. Dávaj však pozor na to, že Wi-Fi verzia neobsahuje GPS modul, takže navigácia v ňom je nepoužiteľná.

Re: Aký model iPad?

Napísané: 18. Apríla 2017, 23:37
od užívateľa maddy
Ďakujem pekne za vyčerpavajúcu odpoveď. Nakoniec si asi len predsa kúpim nový iPad. Pročko je pre mňa zbytočne drahé, a funkcie, ktoré poskytuje by som asi aj tak nevyužil. Trochu ma ale prekvapilo, že GPS modul sa nachádza len v LTE verzii, to som nevedel, a o to mám ešte väčšiu dilemu, čí wifi alebo LTE verziu :D