iPhone 5s - pokazený displej

Všetko o problémoch a príslušenstve či už pre starší, alebo najnovší model.
Majo258
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 20. Augusta 2018, 10:49

iPhone 5s - pokazený displej

Príspevok od užívateľa Majo258 » 20. Augusta 2018, 11:06

Zdravím, potreboval by som pomoc ohľadom displeja iPhonu 5s.

Prestala mi fungovať láva časť displeja tak som sa rozhodol iPhone rozobrat a skontrolovať či sa pripojenie displeja so základnou doskou nejak neuvoľnilo. Bohužiaľ mi nešiel vypnúť keďže časť displeja nefungovala tak som to rozobral kým bol zapnutý, keď som ho dal dokopy tak na displeji boli čiary s farbami rôzneho druhu, vôbec neukazovalo čo malo.

Vedel by mi niekto povedať či to je len displejom alebo som vybavil aj nejakú súčiastku základnej dosky?

Poprípade nie je tu niekto ochotný z okolia BA, kto má doma taký displej a vyskusali by sme displej zapojiť aby sme zistili či je základná doska ok?

Ďakujem za každú odpoved

Obrázok

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Re: iPhone 5s - pokazený displej

Príspevok od užívateľa michal » 20. Augusta 2018, 11:32

Ahoj, ako velmi si ho rozoberal? Konektor na displej je pod takym plieskom, ktory je prichyteny dvoma druhmi skrutkami. Na to treba davat pozor, ak ich prehodis mozes poskodit zakladnu dosku. Mozno by som skusil este raz odpojit displej, ocistit konektory a pripojit ho este raz. Kludne to moze byt displejom, no mohol si aj nieco vyskratovat. Rozoberat zapnuty telefon tiez nie je uplne najmudrejsie. Ale snad to bude len vadnym displejom.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  tv 4K 64GB

Majo258
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 20. Augusta 2018, 10:49

Príspevok od užívateľa Majo258 » 20. Augusta 2018, 11:41

Len som odpojil káblik zo základnej dosky ktorý šiel od tlačítka home a 3 kabliky zhora ako je predný fotak.

A pri tom spodnom tuším neboli skrutky, tam som len dal dole pliešok a odpojil kablik.

Hej spravil som blbosť že som ho nevypol. Kúpiť novy displej by nebol problém len nechcem kupovať keď môže byt vadná doska čo by som potom kupoval zbytočne.

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Príspevok od užívateľa michal » 20. Augusta 2018, 11:58

Tazko takto radit, co to moze byt. Ale mozes skusit objednat displej, vymenit ho, a ak to nepomoze tak ho vratis. ;) Alebo nejaky servis, kde to vyskusaju za teba.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  tv 4K 64GB

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný