Mobilní operátori

Máte niečo na srdci alebo sa chcete s niečim pochváliť? Práve pre toto je určená táto kategória.
Užívateľov profilový obrázok
Gaaspi
Začiatočník
Dátum registrácie: 16. Januára 2019, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Mobilní operátori

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 17. Januára 2019, 01:16

Všeobecná diskusia o mobilných operátoroch. Do každého iphonu treba aj poskytovateľa tak teda hoďme debatu ktorých používate a prečo. Ja zatiaľ mám takú kombináciu že O2 na volanie pri programe voľnosť je 10 centov hodina do celej EU. Na dáta a SMS mám Swan 4ka kde je 1GB za dve eurá ale iba v 4G sieti. SMS sú za 4 centy.

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Re: Mobilní operátori

Príspevok od užívateľa michal » 18. Januára 2019, 20:17

Odkedy pouzivam telefon, tak zatial len Orange, co je uz cca 15 rokov. Kazdopadne teraz ma hnevaju, ze nevedia vyriesit problem, ktory sa tyka telefonovania. Odkedy zaviedli u nas 4G tak mam doma problem s volanim, hovory vypadavaju, druha strana ma nepocuje, a to aj napriek tomu, ze signal mam. Technici sa vyjadruju uz viac ako pol roka a dodnes nic...
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 19. Januára 2019, 04:17

Inák 5S-ko podporuje to vilanie cez 4G? Je taká služba len na slovensku ešte moc to nepoznajú... S Orange mám len a len dobré skúsenosti čo sa signálu týka. I keď štatistiky hovoria že Telekom má najlepšie pokrytie ale hocikde som chodil Orange mal vždy perfektný signál kým ostatným vypadával, kolísal atď. Čo sa stability týka tak sú naozaj dobrí.

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 19. Januára 2019, 10:19

Ano, 5sko podporuje LTE. Musi to vsak podporovat tvoj operator. Orange spustil VoLTE pre iPhony este len nedavno, telekom to ma uz dlhsie. O ostatnych nemam prehlad.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 19. Januára 2019, 19:38

Mám 4-ku (Swan) VoLTE som zatiaľ nikdy neskúšal ale veľa o tom píšu, má to budúcnosť ale len tak pre info uvediem čo sa nepaušálnych simkariet týka tak 4ka má najlacnejší internet na trhu ale s tým že má len 4G sieť! Problém je tam v tom že ak si niekto kúpi mobil v bazáre dajme tomu Samsung Galaxy S3 Mini čo je ešte v pohode telefón len je maximálne do 3G a tým pádom 4ku nevyužije. Preto ma to zaujímalo lebo second hand mobily ešte nemusia mať 4G. Akože aj 3G bolo v pohode to už stačilo aj na streamovanie ale swan ju proste nemá a u ostatných operátorov je to trojnásobne drahšie aj keď už pomaly idú dole s cenami ale ešte stále dvojnásobne prevyšujú 4ku!

4ka je síce najmladší operátor ale pozor, jej materská firma je swan a oni patria medzi lídrov v internetových veciach na slovensku, takže ja si myslím že problémy s technológiami nebudú. Len ešteraz upozorňujem že tí čo máte staršie mobily si nedávajte 4ku lebo vám to pôjde len v 2G a zbláznite sa tam ešte aj messenger načítava pól minúty.

mudrnudl
Začiatočník
Dátum registrácie: 8. Októbra 2018, 21:59

Príspevok od užívateľa mudrnudl » 23. Januára 2019, 11:55

TO 4G ma orange naozaj zle vyriesene, dlhodobo som mal orange, potom O2 a teraz znova Orange. Ta 4ka dost pomohla znizeniu cien vsetkych operatorov a zmenila cely trh. Pribeh okolo swanu, ktory sa dostal k frekvenciam a zalozil 4ku, je na 20 stran minimalne :D. Ale nikoho to teraz uz asi nezaujima, vacsie hovadiny sa diali a deju na Slovensku. Skusim k teme. Podla mna kazdy si musi vybrat svojho operatora podla vlastnych poziadaviek. Kamaratovi zo zahranicia som vybavoval 4ku a je spokojny, ja som mal orange a O2. S telkomom nemam, co sa tyka mobilneho volania ziadne skusenosti. Osobne by som si vybral O2 ako pre mna najlepsieho operatora. Maju velmi dobre ceny a akcie a skvele pokrytie. S O2 som nemal nikdy ziadny problem. Vela cestujem, takze signal viem aspon troska ohodnotit :).

A este, co sa tyka stvorky, pre niekoho, kto vela cestuje, je internet od nich strasny podraz. :D

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Mobilní operátori

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 24. Januára 2019, 01:20

Pocul som nieco take ze O2 a Orange chceli zlucit svoje siete. Tym by vytvorili nepriestrelne prvenstvo v signale. Ale ci sa to aj udialo to neviem. Kazdy si vybera operatora podla svojich potrieb a je to tak ze niekto cestuje, niekto to ma len tak na doma... Takze:

Pre rychly prehlad napisem zhruba co operatori maju ale fakt len orientacne (presnejsie si uz dogooglite) a s pausalmi nemam skusenost vzdy som bol kreditovy takze bavime sa o kreditovych:

Telekom (Easy): Signal maju dobry na celom slovensku. 1GB internet je okolo 6€ v baliku ale inak maju tie cenove stropy ze ak prevolate, prepisete, predatujete viac ako 50 centov tak sa vam uz ten den neuctuje. Ked robite semtam dlhsi hovor a nieste typ co musi byt stale online len si obcas pozriete na nete spoj ci emaily tak OK ale dlhodobo by ste uz preplatili.

O2 (volnost): Signal maju pomerne dobry ale o nieco horsi ako Telekom a Orange no vsak stale ovela lepsi ako 4ka. 1GB stoji 5€ v baliku inak tiez ten cenovy strop 50 centov na den. SMS 5 centov vsade a volanie 10 centov hodina vsade (tym vsade myslim aj EU).

4ka: Signal mizerny len co vyleziete z mesta a aj v meste staci pivnica ci podchod a uz ste v roamingu... Takze ten ich najlacnejsi 1GB za 2€ si velmi neuzijete lebo v tom je prave hacik ze darmo maju najlacnejsi net ked maju otrasny signal ktory musite doslova nahanat. Bol som nuteny manualne prepnut na Orange len jak som sa pohol stale mi prepinalo medzi 2G a 4G a signal ako na hojdacke raz jedna palicka, tri, potom zase jedna...

Orange (funfon): Signal vybrony. 1GB za 5€ bez balika neviem ale tam strop neni tusim taha kredit ako pri volani. Volania a SMS 7centov.

Orange (prima): Neodporucam. Nicim nekonkuruju. Ziadne zaujimave ponuky. Je vidiet ze sa zameriavaju na pausaly proste ak chcete u orangu nieco dobre zoberte si pausal. Primu maju len tak akoze. Neviem ceny ale viem ze je to drahsie ako hocico ine.

Tesco Mobile: Cenovo podobne ako 4ka ale nemaju v tom tusim EU a pouzivaju siet O2 takze signal je dobry. Internetovy balicek neviem to som u nich nikdy nevyuzival.

Telekom (juro): To som nikdy neskusal ale signal maju od telekomu takze to by aj mohlo byt OK ale z citania viem ze ich ceny maju hacik ze daju lacne volania ale za urcitych podmienok t.j. ak dobijete kredit viac ako... ci dobijete kredit castejsie ako... takze tu daju a tam zoberu.

mudrnudl
Začiatočník
Dátum registrácie: 8. Októbra 2018, 21:59

Príspevok od užívateľa mudrnudl » 25. Januára 2019, 10:18

Este som zabudol napisat to, ze ked som mal O2, tak som bol velmi spokojny s ich aplikaciou a prehladnostou spotreby. U Orange je to slabota. Ak je nieco nad ramec spotreby, tak sa clovek nema sancu dozvediet co to je...

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 27. Januára 2019, 10:37

Ja som sa dnes znova nastval, a uz som napisal aj mail do Orangu. Neviem, co tam maju dobabrane, ale ked to fungovalo pred 3, 5 a 10 rokmi, musi to fungovat aj teraz. Signal mam 2-3 palicky 4G, hovor vypadava, nepocuje ma druha strana. Novinka je, ze hovory sa uz aj ukoncuju s hlaskou hovor zlyhal, to tu doteraz nebolo. Uz to budu skoro 2 roky, co to riesim (zacal som to pozorovat s prichodom iPhone 7 - december 2016), a doteraz s tym nevedia pohnut, stale nejake vyhovorky. Najprv, ze je vsetko v poriadku, potom, ze o probleme vedia a ide o nejaky problem s iPhonami, ktory riesia s Applom, no riesenie je na dlhsie. Ked som to nahlasil z firemneho cisla a tvaril sa, ze som niekto uplne iny ( zaroven som aj predpokladal, ze to bude mat vyssiu vahu), mi po 2 dnoch bolo oznamene, ze zaevidovali problem, ale uz je vyrieseny. Samozrejme, nic nebolo vyriesene. Uvidim s cim pridu teraz. Keby aspon spustili VoWiFi, co by mozno mohlo riesit moj problem. Ale to asi skor nebude ako bude.

edit: tak z orangu mi zatial odpisali, ze VoWiFi pre iPhony nebude, nakolko sa s dodavatelom nevedeli dohodnut, pricom so vsetkymi ostatnymi dodavatelmi k dohode doslo. :roll: Hlavne, ze v inych krajinach orange tuto sluzbu poskytuje aj pre iPhony. Znova sa na slovensko asi kasle...

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Mobilní operátori

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 2. Februára 2019, 13:14

Ludia mate niekto kombinaciu operatora 4ka (swan) a iphone 5S na juhozapadnom slovensku? Neviem ci je to pokrytim v tomto regione alebo chybnou antenou v mojom telefone strasne mi kolisa signal, nepadne uplne len sa hybe od jednej palicky k trom (styri niesu nikdy) a internet sa mi kazdu chvilu prepina 2G/4G alebo uplne neni... Dal som manualne nastavenia siete a vybral Orange (kedze snimi ma swan zmluvu na narodny roaming) tam mam plne 4 palicky a stabilne 3G (pre roaming dava orange do 3G) ale obcas sa stane ze aj ked ukazuje ze su data zapnute aj pyktogram 3G je tam aj tak nejde internet.

Zhruba tusim kde bude chyba kedze telefon je len z pod ruky a swan nema dovod nemat pokrytie na najobyvanejsej casti slovenska... Ale preistotu sa spytam aj vas ostatnych lebo swan a O2 su tym znami ze nemavaju dobry signal.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný