Pre začiatočníkov s iPhone

Všetko o problémoch a príslušenstve či už pre starší, alebo najnovší model.
Užívateľov profilový obrázok
Gaaspi
Začiatočník
Dátum registrácie: 16. Januára 2019, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 21. Januára 2019, 18:22

Nooo aj som ocakaval nieco take. Apple to ma tak ze sam na to prist neexistuje tak rafinovani su. Vdaka vyskusam. Len ked posle niekto fotky online a dam ich zvacsit ze na displayi nic ine neni len fotka, darmo budem tahat prst cez display lebo tym len posuvam fotky dalsia za nou ci dalsia pred nou z toho nikdy neviem vyjst. Strasne tu chyba to tlacidlo spat.

Ale inak som spokojny s iphonom. Dobre reaguje dotyk, ostrejsi display ma, celkovo tak lepsie sa ovlada a nemrzne pri zakladnych aplikaciach co bol vlastne ciel skusit iphone.

Akurat ta absencia tych tlacitok back a moznosti, moznost rozsirit pamat sd kartou lebo sice ma 16GB tak som myslel ze tych 16 je pre mna ale ono to ke cely hardisk ako pri PC ze ukroji si z toho aj OS aj Nainstalovane aplikacie takze len len 9 je k dispo. Pre zaciatok staci a po 5S bude SE nejaky s lepsou kapacitou lebo tvarovo mi vyhovuje.

mudrnudl
Začiatočník
Dátum registrácie: 8. Októbra 2018, 21:59

Re: Pre začiatočníkov s iPhone

Príspevok od užívateľa mudrnudl » 23. Januára 2019, 12:05

Po pol roku si podla mna zvyknes. Daj tomu cas.

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 24. Januára 2019, 00:56

Aj skor... ;-) ked existuje alternativa za tlacidlo spat tak sa da zatial to riesim tak ze musim restartovat aplikaciu ked sa chcem dostat von z full screen mode pri pozerani obrazkov. Lebo posunutim dolava ci doprava len posuniem obrazok takze nemam ako spravit krok spat. Tu by to tlacidlo bolo treba.

mudrnudl
Začiatočník

Príspevok od užívateľa mudrnudl » 25. Januára 2019, 10:45

Ked zazoomujes, skus tuknut na ten obrazok, vyhodi ti to menu listu (bud hore alebo dole alebo aj aj podla toho v akej si appke). Dalsia moznost je naspat zmensit fotku a potom tuknut na obrazok, co ti zasa hodi menu. Alebo zmensit obrazok a mozno skusit potiahnut rychlo nahor alebo nadol. Zalezi v akej si appke. Urcite najdes ako sa to da :)

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 2. Februára 2019, 13:25

Uz pomaly prichadzam na to. Presne ako sa pise tu vyssie. Zavisi to od toho v akej apke prave ste, ale vzdy sa to nejako da, presne stylom ako sa tu vyssie pise. Bud rychly posun na niektoru stranu, zoom, zmensenie, tuknutie na display, viac tukov na display atd. ale da sa! ;-)

Takze tym chcem povedat aj novym majitelom iphonov ze vsetky funkcie ma aj iphone len sa to robi inac a treba na to prist. Od toho tu je tato tema. Je jasne ze kto v zivote nemal apple vyrobok v ruke, bude robit podobne kusky ako aj ja zo zaciatku ze na iphone som hladal slot na pamatovu kartu, ci na ipod som presuval MP3 subory z okna do okna na PC ako som bol zvyknuty pri inych mobiloch ci prehravacoch atd. Ale ak sa to vsetko naucite a zvyknete si tak budete spokojni.

Proste iPhone sa viac lisia od ostatnych mobilov ako napriklad bezne tlacidlove mobily od smartfonov alebo samotne smartfony medzi sebou ako android, symbian, windows alebo tie starsie co mali svoj softver, ci uz tie kadejake vyklapacky, slidery... Vsetky maju spolocne to ze tam viete dat pamatovu micro sd kartu, natiahnete tam MP3 subory alebo videa ci uz 3GP alebo MP4 a ide to bez problemov... Na iphone alebo cokolvek applove majte po ruke aj iTunes na pocitaci a pri kupe pozerajte internu pamat zariadenia lebo dodatocne rozsirenie nieje mozne alebo obtiazne? Opravte ma ak sa mylim.

mudrnudl
Začiatočník

Príspevok od užívateľa mudrnudl » 17. Marca 2019, 00:44

Mozes si kupit obal s rozsirenim pamate. Myslim, ze existuju aj take obaly, ktore okrem rozsirenia pamate ponukaju rozsirenie kapacity baterie. Volakedy bol SanDisk iXpand Memory Case, teraz neviem.

dodoalexo
Začiatočník
Dátum registrácie: 15. Marca 2019, 14:11

Príspevok od užívateľa dodoalexo » 23. Marca 2019, 06:52

Zdravím. Mám jeden problém. Pred týždňom som si kúpil môj prvý iPhone. Momentálne sa nachádzam v Holandsku. Potrebujem jednu aplikáciu. Vola sa parkmobile. A tu je ten problém. AppStore mi ju nenájde. A pritom je to originál Holandska aplikácia. Našiel som ju normálne cez Google a píše mi že v mojej krajine nieje dostupná. Skúšal som aj v nastaveniach zmeniť región na Holandsko a aj tak nič. Vie mi niekto poradiť že čo mám nastaviť? To je aplikácia na parkovanie v Beneluxe. Na Androide mi to fungovalo bez problémov. Budem vďačný za rady.

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Príspevok od užívateľa michal » 23. Marca 2019, 10:50

Ahoj, problem je v tom, ze si si zaregistroval svoj apple ucet, kde si uviedol ako krajinu zrejme slovensko a pre slovensky app store tato aplikacia nie je dostupna. Budes si musiet vytvorit novy apple ucet pre holandsky app store. Inak to zial nepojde.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

dodoalexo
Začiatočník
Dátum registrácie: 15. Marca 2019, 14:11

Príspevok od užívateľa dodoalexo » 23. Marca 2019, 10:53

Už som to našiel. Máš pravdu. Musel som zmeniť región a hlavne fakturačnú adresu a už mi to dalo. Takze už to mám. Ale teraz je další problém lebo som zmenil naspäť na Slovensko a už mi ju neukazuje. Tým pádom asi nedostanem update

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Príspevok od užívateľa michal » 23. Marca 2019, 10:55

Ano, ak to zmenis spat, appka by ti zostane a bude fungovat normalne dalej, ale updaty nedostanes.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 2 neregistrovaní