Strana 1 z 1

Telefonovanie cez počítač

Napísané: 21. Februára 2019, 14:22
od užívateľa korzar007
Zdravím, googlim všade, ale odpoveď neviem nájsť. Možno tu sa nájde niekto, kto poradí.
Mám iPhone 6s, ale reproduktory v ňom už nešlapú ako majú. Navyše by som si chcel telefonovanie pri práci zjednodušiť. Preto ma zaujíma, či existuje možnosť prepojiť iPhone s PC tak aby som mohol telefonovať priamo z PC. Teda zvuk by mi išiel z reproduktorov počítača a obrazovka iPhonu by sa zobrazovala na monitore. Ďakujem

Re: Telefonovanie cez počítač

Napísané: 21. Februára 2019, 17:26
od užívateľa michal
Ovladanie iPhonu z PC zial nie je mozne. Pohodlne telefonovat sa da, no potrebujes mat mac, predpokladam, ze PC mas asi s windowsom. Z windowsu to zial nie je mozne. Jedina vec, ktora ma napada je, ze by si vedel z PC, ak tam mas bluetooth, urobit klasicky bluetooth headset, to by malo fungovat.

Re: Telefonovanie cez počítač

Napísané: 21. Februára 2019, 18:14
od užívateľa korzar007
Michal, mám aj mac, sice len taku krabicku mac - mini, ale to by malo stacit. Co k tomu potom potrebujem, aky soft?

Re: Telefonovanie cez počítač

Napísané: 21. Februára 2019, 18:31
od užívateľa michal
To staci, ziadny dalsi software k tomu nepotrebujes, je to uz vstavana funkcia. Na macu potrebujes verziu OS X aspon Yosemite alebo novsiu. Oba zariadenia teda mac aj iPhone musia byt prihlasene k rovnakemu apple id uctu, a rovnako potrebujes mat zapnuty aj facetime, takisto s rovnakym apple id uctom na oboch zariadeniach. Obe zariadenia musia byt pripojene k rovnakej sieti.

Nasledne na iPhone povolis funkciu nasledovne - nastavenia -> telefon -> hovory na zariadeniach -> zaskrtnes svoj mac. Na macu v appke facetime -> nastavenia -> zaskrtnut povolit hovory z iPhonu.

Kazdy prichadzajuci hovor by mal zazvonit uz na oboch zariadeniach, takisto z aplikacie facetime vies uskutocnit hovor, ktory v skutocnosti ide cez iPhone (popripade z aplikacie kontakty)

Re: Telefonovanie cez počítač

Napísané: 21. Februára 2019, 18:45
od užívateľa korzar007
Super, zapojim a skusim, moc dakujem za pomoc. Ak sa podari dam vediet :-)

Re: Telefonovanie cez počítač

Napísané: 21. Februára 2019, 18:47
od užívateľa michal
Urcite daj vediet, popripade ak by si mal nejaky problem tak pis, poradime :)