neda sa pripojit na roaming

Všetko o problémoch a príslušenstve či už pre starší, alebo najnovší model.
nislo
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 6. Augusta 2019, 22:14

Príspevok od užívateľa nislo » 6. Augusta 2019, 22:20

ahojte mam iphone XS a neviem sa vobec pripojit na siet ani automaticky ani manualne v sim karte to nebude bo ked prehodim do ineh telefoni ide bez problemu. skusal som nastavovat co mi poradil operator ale nepodarilo sa to rozbehat :( nevie mi niekto v tom pomoct ako na to alebo kde je problem? dakujem

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Re: neda sa pripojit na roaming

Príspevok od užívateľa michal » 7. Augusta 2019, 12:43

Ahoj, skus prepnut ak nemas v nastaveniach -> moznosti dat -> povolit 4g -> vyp. Niekedy davnejsie s tym byval v roamingu problem. Ak nepomoze, skusil by som vyresetovat nastavenia siete, takisto v nastaveniach -> vseobecne -> resetovat.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone 11 Pro 256GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

Užívateľov profilový obrázok
Gaaspi
Začiatočník
Dátum registrácie: 16. Januára 2019, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 22. Decembra 2019, 05:18

No neviem či to je operátorom alebo telefónom ale na iphone 5 so 4-kou keď som v orange roamingu 3G tak buď vôbec nejde internet alebo veľmi slabo. Jakmile sa to vráti do 4-ky už to ide normálne. To by tak nemalo byť lebo 3G od 4G je na nerozoznanie pri bežnom používaní.

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 22. Decembra 2019, 07:54

To je asi skor otazka na operatora. Mozno zistili, ze 4kari cerpaju vela dat cez orange, tak ich trosku brzdia :D
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone 11 Pro 256GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 13. Januára 2020, 22:55

Neveril by si aki su v orange tupi. Obratil som sa na operatora, povedal som im presne toto a oni ze "my s tym nic nemam my sme orange a 4ka swan" uplne odveci odpoved. A ja ze ved ale swan ma S VAMI dohodu o roamingu a ja som v sieti orange ktoru mate vy. Oni ze ale my nemame ziadny roaming... Proste uplne ja o koze oni o voze... Takto sa nikam nedostaneme. Da sa sice preniest cislo takze vymenit operatora by nebol problem ale mam ine dovody pre 4ku.

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 14. Januára 2020, 08:51

Ak mas nejaky viac technickejsi problem, lepsie je pisat emaily, na infolinku, kam sa dovolas su vacsinou ludi, ktori o technickych zalezitostiach nemaju ani tusenia.

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 14. Januára 2020, 15:10

Ale najrozumnejsie vyzera to co tu je napisane v teme ze orangu vadilo ze stvorkari cucaju tak ich spomaluje ci obmedzuje. Tak sa ano ludia nemozu oficialne stazovat lebo telefon ukazuje ze 3G ide, signal je a potom to vyzera ze ti to len blbne atd. Ale ked sa raz seriozne na tom roamingu dohodli tak nemali do toho ist ked to nezvladaju. Divne je ze co im poviem? Odpisu mi dristy typu: skuste restartovat telefon... mozno na vasom uzemi nieje dostatocny signal... vada je vo vasom zariadeni... Oni budu tvrdit ze na ich strane je to v poriadku. Ale viem ze u nich je problem lebo stvorku som zacal mat este v case ked som mal xperiu a ta mala podporu len do 3G takze so 4kou sa nedalo internetovat vobec lebo 2G je smiesne. Porom prisli (este aj SMS posielali) ze u partnera orange bude roaming na 3G staci si len prepnut a ani vyedy to neslo. A ked som mal tu 5S nedavno tak detto to iste LTE islo ale jakmile som dal 3G cez orange koniec.

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 14. Januára 2020, 22:20

Skusil by som sa mozno skor obratit na 4ku, urcite to budu vediet nejak urgovat a aj sa obratit priamo na technikov, kdezto v orangi rozpravas s obycajnym clovekom, ktory technicke zalezitosti neovlada.

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 14. Januára 2020, 22:24

Ked trocha zagooglime tak zistime ze stvorka nestoji za nic co sa pokrytia tyka. Len sranda ze ja co ani do zahranicia nechodim mam problemy s roamingom... :-/

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 24. Januára 2020, 18:07

Ten swan mi už lezie na nervy! Majú s orangom dohodu, a viac to nejde ako ide ach jaj. O2 ináč má 1GB za 3€ čo sa iž blíži swanu kde je 2€ za 1GB ale za týchto otrasných podmienok si radšej euro priplatím...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 1 neregistrovaný