Strana 1 z 1

ID predchádzajúceho majiteľa

Napísané: 20. Decembra 2017, 15:45
od užívateľa katharsys
Zdravím,

vlastním Iphone5 kúpený z bazáru z druhej ruky. Odblokovaný, moje vlastné apple ID fungovalo pri prevzatí mobilu a jeho zadaní normálne. Problém nastáva pri aktualizácii niektorých aplikácií (FB, messenger, instagram). V tabulke, kde treba pri ich aktualizovaní zadať heslo na apple ID zrazu ukazuje email predchádzajúcej majiteľky, aby som zadala jej apple ID. V nastaveniach je ID moje, teda správne. Takto ale nemôžem aktualizovať appky soc. sietí. Je možné, že predchádzajúca majiteľka má ešte s mojim iphonom nejaké spojenie? Chcela by som skúsiť túto chybu odstrániť hard resetom, ale obávam sa aby mobil pri zapnutí automaticky nepýtal apple ID predchádzajúcej majiteľky, čím by mne zablokoval prístup. Ak ste sa už s tým niekto stretli, dalo by sa to vyriešiť kontaktovaním predchádzajúceho majiteľa a vysvetlením situácie (síce neviem ako by som jej povedala že čo a kde ma vypnúť/odhlásiť, lebo sama neviem), alebo je to otázka na appstore?

Ďakujem moc!

Re: ID predchádzajúceho majiteľa

Napísané: 20. Decembra 2017, 19:32
od užívateľa michal
Ahoj, pozri sa do nastaveni do polozky iTunes a App Store. Hned hore je Apple ID, s ktorym je prihlaseny telefon do app storu. Predpokladam, ze tam nebude tvoj, tak klik odhlasit, a nasledne sa prihlas so svojim :)

Re: ID predchádzajúceho majiteľa

Napísané: 23. Decembra 2017, 21:46
od užívateľa katharsys
@michal, mám tam svoje apple ID a som prihlásená pod svojim...písala som to aj hore v otázke, že v "nastaveniach" mám všetko tak ako má byť.

Re: ID predchádzajúceho majiteľa

Napísané: 24. Decembra 2017, 10:08
od užívateľa michal
Aha, tak potom ak si prihlasena vsade len so svojim Apple ID, tak by som asi vyskusal spravit restore telefonu bez obnovy zo zalohy. Potom sa prihlasis uz len so svojim uctom, a telefon si uz nema odkial pamatat stare ID. Ak v uctoch nikde nevidis ID predchadzajuceho majitela, tak heslo od teba pytat urcite nebude. Ak chces mat istotu, poodhlasuj sa zo vsetkych uctov este pred resetom.