Strana 1 z 1

iPhone 5s - pokazený displej

Napísané: 20. Augusta 2018, 11:06
od užívateľa Majo258
Zdravím, potreboval by som pomoc ohľadom displeja iPhonu 5s.

Prestala mi fungovať láva časť displeja tak som sa rozhodol iPhone rozobrat a skontrolovať či sa pripojenie displeja so základnou doskou nejak neuvoľnilo. Bohužiaľ mi nešiel vypnúť keďže časť displeja nefungovala tak som to rozobral kým bol zapnutý, keď som ho dal dokopy tak na displeji boli čiary s farbami rôzneho druhu, vôbec neukazovalo čo malo.

Vedel by mi niekto povedať či to je len displejom alebo som vybavil aj nejakú súčiastku základnej dosky?

Poprípade nie je tu niekto ochotný z okolia BA, kto má doma taký displej a vyskusali by sme displej zapojiť aby sme zistili či je základná doska ok?

Ďakujem za každú odpoved

Obrázok

Re: iPhone 5s - pokazený displej

Napísané: 20. Augusta 2018, 11:32
od užívateľa michal
Ahoj, ako velmi si ho rozoberal? Konektor na displej je pod takym plieskom, ktory je prichyteny dvoma druhmi skrutkami. Na to treba davat pozor, ak ich prehodis mozes poskodit zakladnu dosku. Mozno by som skusil este raz odpojit displej, ocistit konektory a pripojit ho este raz. Kludne to moze byt displejom, no mohol si aj nieco vyskratovat. Rozoberat zapnuty telefon tiez nie je uplne najmudrejsie. Ale snad to bude len vadnym displejom.

Re: iPhone 5s - pokazený displej

Napísané: 20. Augusta 2018, 11:41
od užívateľa Majo258
Len som odpojil káblik zo základnej dosky ktorý šiel od tlačítka home a 3 kabliky zhora ako je predný fotak.

A pri tom spodnom tuším neboli skrutky, tam som len dal dole pliešok a odpojil kablik.

Hej spravil som blbosť že som ho nevypol. Kúpiť novy displej by nebol problém len nechcem kupovať keď môže byt vadná doska čo by som potom kupoval zbytočne.

Re: iPhone 5s - pokazený displej

Napísané: 20. Augusta 2018, 11:58
od užívateľa michal
Tazko takto radit, co to moze byt. Ale mozes skusit objednat displej, vymenit ho, a ak to nepomoze tak ho vratis. ;) Alebo nejaky servis, kde to vyskusaju za teba.