Strana 1 z 1

Datovy usb kabel

Napísané: 6. Augusta 2017, 08:37
od užívateľa PabloOrphan
Existuje usb kabel, ktory prenasa len data a nenabija? Pripadne ako upravit usb kabel aby nenabijal alebo aplikacia existuje, ktora zakaze nabijanie ihned po pripojeni kabla do nejakeho zariadenia? Dakujem.

Re: Datovy usb kabel

Napísané: 7. Augusta 2017, 08:30
od užívateľa michal
Ahoj, to co chces nie je technicky mozne. +5V je pouzivanych okrem ineho aj na to, ze zariadenie rozpoznava, ze bolo pripojene, ak to tam mat nebudes, zariadenie nebude vediet, ze si ho pripojil k PC a fungovat nebude. Co sa tyka applikacii, to tiez pochybujem, a ak nieco existuje tak urcite len ak mas jailbreak.

Re: Datovy usb kabel

Napísané: 30. Januára 2020, 09:21
od užívateľa Martin206
Na toto odpoviem áno je to možné 😒 mám originál kábel ktorý nabíja aj prenáša dáta . Potom mám jeden kábel shit zakúpený v Kiku ;) že ako náhrada keď si zabudnem originál ten nabíja ale pomalšie a neprenáša dáta

Re: Datovy usb kabel

Napísané: 31. Januára 2020, 08:06
od užívateľa michal
Ano,kabel len na samotne nabijanie bez prenosu dat mozny je. On chcel ale prenos dat bez nabijania ;)

Datovy usb kabel

Napísané: 7. Marca 2020, 15:52
od užívateľa Gaaspi
Takže opačne to neni možné. Také som už aj ja mal že iba nabíjalo. Asi stačí menej pinov v ňom. Ale len tak pre srandu uvediem že kedysi boli také Nokie xpress music že malo to zvlášť micro usb vstup a zvlášť na nabíjačku (tá bola ešte tá nokiácka ten kolík) a keď ste pripojili micro usb tak sa nenabíjalo iba dáta sa presúvali. Podotýkam že bez iTunes len z okna do okna. Toto mi pri novších mobiloch strašne chýba.