Tagy skladieb - iTunes

Diskusia o samotnom operačnom systéme a o aplikáciach pre iOS.
Užívateľov profilový obrázok
Gaaspi
Začiatočník
Dátum registrácie: 16. Januára 2019, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Tagy skladieb - iTunes

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 17. Januára 2019, 00:50

Hlavne tá v AAC formáte :-)

Na starý mobil RugGear som nakopíroval pár giga hudby, notebook tak zamrzol že to robilo skoro dve hodiny a nakoniec som odpálil pamäťovú kartu asi tými presunmi... Keď bude viac času začnem dávať hudby na iphone len to chcem od vás že bol som zvyknutý že prehrávač vedel rozlíšiť hudbu podľa žánrov a albumov (3ID Tag) na iphone je na to aplikácia kde si to môžem doplniť? Alebo to musím ešte v iTunes počas presúvania?

//oddelene prispevky z temy "Vasa oblubena hudba" pre pripad, ak by niekto riesil podobny problem (lahsie dohladatelne)

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Re: Tagy skladieb - iTunes

Príspevok od užívateľa michal » 18. Januára 2019, 20:13

Staci ak mas skladby otagovane. Ak to pridas do itunes kniznice a nasledne do iPhonu, tagy zostanu zachovane.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Tagy skladieb - iTunes

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 19. Januára 2019, 04:19

Díky moc! :-) Presne to som chcel vedieť...

A nasiel som aj tu opciu ze nech to natiahne v 128 bitrate kvalite co je super lebo pri beznom mobile kde len pretiahnes subor z okna do okna to velkost ostane a tym padom zabera miesto. V tom pripade si sam musis tie skladby skonvertovat. Uz sa mi zacina apple pacit ze myslia na vsetko.

mudrnudl
Začiatočník
Dátum registrácie: 8. Októbra 2018, 21:59

Príspevok od užívateľa mudrnudl » 25. Januára 2019, 10:35

Ja sa o svoju hudobnu kniznicu staram ako o oko v hlave a vedel by somodporucit zopar veci:
- ak nemas dobre tagy, existuju programy, ktore ti naskenuju celu iTunes kniznicu a otaguju (umelec, nazov skladby, nazov albumu, rok vydania atd) v jednom style
- su podobne programy, ktore sa sustreduju na obaly albumov alebo na texty piesni (ale su aj take, ktore zvladaju nazvy aj obaly aj texty naraz)
- odporucam si pozriet stranku https://dougscripts.com kde je vela super pluginov na sprehladnenie a urychlenie veci
- takisto odporucam naucit sa pracovat so smart playlistami - skvela sluzba
- a poslednu vec, co som chcel povedat je, ze ak mas subory uz v stratovom formate (mp3, aac a pod), tak dalsia konverzia pomocou iTunes volby (skonvertovat vsetko co ma vyssi bitrate nez 128kbps na 128kbps) znizuje vyrazne kvalitu konvertovanej skladby - osobne odporucam mat itunes kniznicu v bezstratovom formate (alac je kompatibilny) a nasledne to pomocou tej volby v iTunes konvertovat, aby v mobile hudba nezaberala vsetko ulozisko. Problem je v tom, ze konverzia na stratovy format zmensi velkost tym, ze odreze a odhodi niektore veci zo suboru, lenze ked sa to aplikuje 2x po sebe, kvalita skladby moze vyrazne klesnut. Zalezi vsak od preferencii posluchaca, od sluchadiel, jeho usi a aj druhu skladieb. Niektore skladby zneju lepsie ak clovek nepocuje vsetky detajly.

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Tagy skladieb - iTunes

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 2. Februára 2019, 13:40

Vdaka. Ja som nachylny hlavne na tagy aby tam nebol bordel. Ja sa divim ludom ako sa vedia orientovat v playliste ked si vsetko nechavaju automaticky vyplnit konvertovacimi programami a potom to vyzera v playliste tak ze Track 001, unknown album, unknown artist, pripade zaner je ze other...

Ja pocuvam vela zanrov a preto sa neorientujem tak velmi na interpreta ci album ale skorej sa snazim ze vsetka rockova hudba bude mat nazovom albumu ze rock, vsetka pop hudba bude mat nazov albumu ze pop... Najviac prehravacov ci uz starsie telefony, autoradia, mp3 prehravace vacsinou podporuju nazov albumu a tak tymto si to viem uplne triedit.

Niekto je taky fajnsmeker ze to ma krasne podla rokov vydania, albumov, interpretov... Mne konkretne staci aby som to mal utriedene tak ze mam chut na XY zaner tak si to v library pustim. Ale vlastne na iphone som celkom zacal pouzivat playlisty a tak davam vselijake kombinacie ze konkretne skladby mozu byt aj vo viacerych playlistoch ale vzdy v inej kombinacii.

Dam len cisto obrazny priklad: Jeden playlist chcem mat cisto len vianocne skladby ale aj medzi nimi su take ktore chcem mat aj v popovom playliste medzi tanecnymi skladbami tak ju dam aj tam...

Proste vo windowse na PC som vsetko otagoval manualne cez preferences a pasovalo to vsade. Aj hocijake stare Nokie (tlacidlove napr. tie xpress music) rozpoznali tagovanie a rozdelili to pekne. Pri iphone mi porobilo nejake kategorie ze aj ked vsetky rockove skladby mali album ako rock ajtak iphone vytvorilo tri skupiny rockovej zmesy...

mudrnudl
Začiatočník
Dátum registrácie: 8. Októbra 2018, 21:59

Príspevok od užívateľa mudrnudl » 8. Júna 2019, 14:51

Ak ti vytvorilo viacero albumov s rovnakym nazvom, da sa to vyriesit. V prvom rade treba oznacit vsetky skladby s rovnakym nazvom albumu, otvorit informacie uistit sa, ze "Interpret albumu" je vsade rovnaky (ak je tam napisane sedym "Zmiesane", tak to treba prepisat), rok by mal byt takisto rovnaky a polozka "Album je kompilacia skladieb od viacerych interpretov" zaskrtnuta.

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 10. Júla 2019, 02:36

Takže ako interpreta dám napr. Rock Mix a tak by som mal celý rockový žáner ako jeden album? O to mi išlo len lebo ja som vždy tak mal že mal som len kategórie rock, pop, dance, folk atď. A pod nimi výberovku od rôznych interpretov.

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Príspevok od užívateľa michal » 10. Júla 2019, 12:24

Myslim, ze ak to chces mat ako jeden album, potrebujes zmenit nazov albumu na Rock Mix pri skladbach, ktore tam chces mat, a urcite este aj rok vydania (myslim, ze tieto dve polozky by mali stacit). Potom by to malo zoskpuit do jedneho albumu.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný