Multitasking v iOS11

Diskusia o samotnom operačnom systéme a o aplikáciach pre iOS.
jojo9
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 23. Septembra 2017, 12:38

Multitasking v iOS11

Príspevok od užívateľa jojo9 » 23. Septembra 2017, 12:40

Ahoj, vcera som aktualizoval system na najnovsiu verziu, no nemozem prist na to ako sa dostat to multitaskingu. Predtym som pouzival gesto zatlacenim na lavy okraj obrazovky, tu to nefunguje. Kde je to potrebne nastavit?

//presunute do kategorie iOS

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Re: Multitasking v iOS11

Príspevok od užívateľa michal » 23. Septembra 2017, 12:55

Ahoj, momentalne z istych technickych dovodov je tato funkcia z iOS odstranena, no podla Applu by mala byt opat spristupnena v nasledujucej verzii. Takze treba pockat na update. Zatial sa do multitaskingu dostanes dvojitym stlacenim home buttonu. Viac info najdes tu https://www.macrumors.com/2017/09/21/3d ... ll-return/
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

jojo9
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 23. Septembra 2017, 12:38

Príspevok od užívateľa jojo9 » 23. Septembra 2017, 13:12

Dakujem za rychlu odpoved. To by ma zaujimalo z akych dovodov, niekedy mam fakt pocit, ze uz nevedia, co vylepsit tak vymyslaju hluposti. Celkovo z toho noveho iOS nemam dobre pocity.

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 23. Septembra 2017, 13:25

To zial neuviedli, no dufam aj ja, ze to vratia co najskor. :)
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

Užívateľov profilový obrázok
Gaaspi
Začiatočník
Dátum registrácie: 16. Januára 2019, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 10. Júla 2019, 10:50

A ja sa chcem opytat ze dokedy bude mat iOS 11 podporu a do akej verzie sa bude dať na 5S a SE? Bohužial aplikácie robia tak aby nútili ľudí updatovať na vyššie verzie a to obvykle vyžaduje aj lepší hardvér t.j. kúpu nového mobilu i keď tomu starému nič neni. Ja väčšinou kupujem z pod ruky lebo na nový nemám a malé rozmery sú len staršie smartfóny (obecne nielen iphone) nové všetko robia len lopaty velkánske a taký nechcem. Mne by úplne stačilo iphone 4 alebo Xperia Tipo (z androidných) ale oba už nemajú podporu pre väčšinu aplikácií. Takže svoju budúcnosť vidím v SE-čkach. Pri androidoch ešte aj compact, pocket, mini modely sú velké a tie normálne veľkosti ani nevravím.

Takže otázka je dokedy budem vedieť byť aktuálny s 5S/SE, alebo či apple plánuje aj medzi novými modelmi nejaký mini model?

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 10. Júla 2019, 12:53

Ako dlho bude iOS 11 podporovany je velmi tazko povedat, kedze to dost zavisi od vyvojarov, a funkcii, ktore do svojich aplikacii implementuju. Samotny apple s tym nema nic spolocne, myslim, ze aj teraz by si bol schopny vydat aplikaciu pre iOS 7 napr, ale nikto to robit nebude, pretoze vacsina iOS zariadeni ma najnovsi iOS, a to je zvycajne cielova skupina uzivatelov.

Do 5ska novy iOS 13 nedas, no do SE ano.

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 12. Júla 2019, 19:07

To je dost smutne. Lebo su este stale v obehu mobily ako iphone S4 alebo Sony Xperia Tipo len za to ze majitelia aplikacii tam tvrdohlavo narvu podporu len pre nove OS tym akoby nasilu nutili ludi lupovat nove mobily len kvoli tomu i ked tym starym na ktore si zvykli nic nieje!

Aky na to maju vobec dovod? Ja keby som majitelom aplikacie necham nech funguje aj na starych OS. Tak preco to menia? Problemy s kompatibilitou?

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 13. Júla 2019, 13:49

No jednym dovodom je nedostacujuci vykon. Aplikacia moze padat, sekat alebo moze zrat baterku. V tom pripade je urcite lepsie z pohladu vyvojarov aplikaciu pre dane zariadenie nevydat, ako mat staznosti alebo negativne hodnotenie.

Druha vec je, ze s novym iOS vacsinou prichadza aj novsia verzia swiftu, co je programovaci jazyk, v ktorom sa pisu aplikacie. Tato verzia moze mat nove funkcie, ktore starsi swift nepodporuje, a teda tieto funkcie nebude mozne implementovat ani pre starsiu verziu iOS, ktora pozna len tu staru verziu swiftu.

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 13. Júla 2019, 14:10

Ahaaa takze kvoli swiftu keby napriklad dalej nechali fungovat aplikacou na S4 tak by padala, zrala baterku atd. Bolo by to problematicke zladit... Lebo laikovi to pride ze "preco ma nutia prechadzat na novsi iOS tym padom musim kupit SE pricom S4 mi funguje a som na nu zvyknuty tak naco menit"

Ja som tak konkretne dopadol. Som maniak na male telefony preto stale mrmlem o 5S a SE. Ale moj prvy iphone bol 4S z pod ruky lebo je malicky, ke apple (tym som spoliehal trocha aj na kvalitu) a prechadzal som z obycajneho tlacidloveho telefonu aby som mal smartfon kvoli aplikaciam (kvoli tomu som presiel na smartfon) ale to uz bolo v dobe ked uz prestaval mat ten iOS podporu a vacsina aplikacii (kvoli comu som chcel smartfon) nesla! To som teda dopadol lebo som skoncil v podstate rovnako ako keby som zostal pri starom tlacidlovom telefone.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný