Apple Pay na Slovensku

Diskusia o novinkách.
michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Apple Pay na Slovensku

Príspevok od užívateľa michal » 29. Mája 2019, 11:52

Ahojte, mnohi z vas mozno uz netrpezlivo cakaju na prichod Apple Pay na Slovensko. Podla dostupnych informacii by niektore slovenske banky mali prist s podporou uz coskoro. Ak sa vam ale nechce cakat, popripade vasa banka nebude v prvej vlne, ktora bude apple pay podporovat, odporucam vam zalozit si Revolut ucet, ktory uz podporu pre Apple Pay prinasa aj na Slovensko. Pouzivam Revolut uz dlhsi cas a mozem len odporucit. Ako to cele funguje, jednotlive vyhody atd. sa mozete dozvediet napr aj v v tomto videu. :)

Update 2: Navod pre aktivaciu -> prispevok
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

cheeseburger
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 29. Mája 2019, 12:05

Re: Apple Pay na Slovensku

Príspevok od užívateľa cheeseburger » 29. Mája 2019, 12:08

Zdravím, potreboval by som súrne aktivovať Apple Pay, je táto informácia pravdivá? Žiadne apple stránky, o tom neinformujú a ani nikde inde nemôžem nájsť o tom bližšie informácie. Myslím že ak by to spustili aj pre slovensku bol by toho plný internet. Sú aj nejaké iné možnosti ako to na slovensku teraz aktivovať? Ďakujem.

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 29. Mája 2019, 14:31

Ahoj, to preco o tom nikto neinformuje zial neviem. Ale mozem ti povedat z osobnej skusenosti, ze u mna to funguje, a predchvilou som aj platil :) Moznosti su viacere, no cesta s Revolutom je v sucanosti najluxusnejsia, ak sa zaregistrujes dnes, myslim, ze by si mal mat hned k dispozicii virtualnu kartu, ktoru by si mal byt schopny pridat okamzite do apple pay a nemusis cakat na dorucenie fyzickej karty. Akurat je potrebne pre priadenie karty zmenit region v nastaveniach na cesko, inak nebudes mat moznost v penazenke pridat novu kartu. Po pridani ale mozes vratit spat na slovensko, karta bude dalej fungovat.
Obrázok

Update: pre novovytvorene ucty, ku ktorym priraduje revolut MC karty, to zial, zrejme nefunguje.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

addamz
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 29. Mája 2019, 15:46

Príspevok od užívateľa addamz » 29. Mája 2019, 15:48

Ja som si dnes založil Revolut a zatiaľ sa mi overujú doklady. Skúsil som vytvoriť virtuálnu kartu, zadal som údaje manuálne do wallet a nič, vraj to nepodporuje vydavateľ karty. Vraj to ide starším užívateľom, ktorí mali vydané karty v UK. Na mobilmania.cz písali, že to ide postupne, niektorím to ide, iným nie a to je apple pay v ČR oficiálne.
iPhone XS 256 GB space grey, iPhone 7 128 GB jet black, iPad 2018 32 GB space grey, TV 4th, watch series 4 44 mm, airpods gen. 2

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 29. Mája 2019, 15:56

Ahoj, ano je to tak, ako to pises, uz som predtym upravij aj moj predchadzajuci prispevok. Tiez sme to skusali, novy revolut ucet, priradene karty od MC, no pridat nejdu.

addamz
Nový člen fóra

Príspevok od užívateľa addamz » 30. Mája 2019, 13:23

Som zvedavý kedy to spustia. Keď som mal chvíľu P20 pro, tak som si platiť cez google pay zvykol, potom naspäť iPhone a zase ťahať kartu :) Hovorí sa o júne, ale asi to nespustia rovno prvého v sobotu.
iPhone XS 256 GB space grey, iPhone 7 128 GB jet black, iPad 2018 32 GB space grey, TV 4th, watch series 4 44 mm, airpods gen. 2

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 31. Mája 2019, 15:11

1 asi nie, ocakaval by som nejake nove info v pondelok, kedy zacina aj WWDC konferencia. Revolut inak avizoval spustenie apple pay v cesku do konca juna, takze u nas by to mohlo byt podobne.

udpate: Funguje to aj pre novovytvorene ucty, je potrebne vsak zadat nejaku cesku adresu (pozor pri objednavani fyzickej karty, ta sa posle na adresu, ktoru vyplnite, v tom pripade pouzivajte zatial len virtualnu kartu). Po zadani ceskej adresy sa zobrazi v aplikacii priamo pod kartou moznost pridat do apple wallet, a hotovo. Je vsak potrebne mat nastaveny region v nastaveniach telefonu takisto na cesko, kvoli tomu, ze u nas zatial apple pay nefgunuje, a teda by ste ani nemali moznost pridat novu kartu. ;) Vyskusane a potvrdzujem, ze funguje. Moze sa stat, ze sa vam moznost pridat do apple wallet v aplikacii nezobrazi, preto odstrante virtualnu kartu a vytvorte si novu, potom to uz bude fungovat.

Ak vsak chcete aj fyzicku kartu, odporucam zadat slovensku adresu, objednat kartu, a po zmene statusu, ze bola karta odoslana zmenit adresu na cesku. Odoslanie trva zvycajne 1-2 pracovne dni.

addamz
Nový člen fóra

Príspevok od užívateľa addamz » 6. Júna 2019, 20:45

Už ukazuje beta pre Slovensko a Holandsko.

https://www.wolfmeister.dev/tools/apple-pay

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 7. Júna 2019, 11:17

Diky za odkaz, ale neviem, ci si si vsimol, no ta tabulka je vyplnana uzivatelmi, nie su to data od Applu. ;)

Užívateľov profilový obrázok
Gaaspi
Začiatočník
Dátum registrácie: 16. Januára 2019, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 13. Júla 2019, 15:48

Mne banka posielala niečo o tom že u nich sa dá ten apple pay používať ale vedeli by ste mi vysvetliť čo to presne je? Údajne platenie mobilom ale to je zase nejaký zložitý proces že všelijaké aktivácie a všeličo. To neni len také že to zapnem cez internet banking aplikáciu a hotovo?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný