Poradňa pri kúpe

Máte niečo na srdci alebo sa chcete s niečim pochváliť? Práve pre toto je určená táto kategória.
Užívateľov profilový obrázok
Gaaspi
Začiatočník
Dátum registrácie: 16. Januára 2019, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Poradňa pri kúpe

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 14. Júla 2019, 13:50

K téme ma inšpirovalo že ste tu super partia, vždy poradíte, vyznáte sa, máte trpezlivosť so začiatočníkmi. Tak by som chcel nadviazať na tému pre začiatočníkov. Tu by mohla byť diskusia o tom aké apple zariadenie plánujete/uvažujete kúpiť, meniť, prečo, odpurúčania, skúsenosti...

Ja som mal prvé apple zariadenie ipod shuffle a bol som s tým spokojný, potom iphone 4S čo je sám o sebe kalitný mobil ale už bol zastaralý softvérovo. Neskôr som mal 5S, tam som troška zlý kus trafil, ale ako telefón o sebe je dobrý, bol som s tým spokojný. Dal som ho preč len kvôli problémom (čo pri použitý chcete zariadeniach je vždy risk). Ja mám predstavu čo najmenší ale softvérovo ešte aktuálny a to je zatiaľ SE ale však ešte stále dosť drahý. Už som takmer kúpil 5S ale keď som sa dozvedel že nemá to NFC tak som to radšej nechal tak a počkám na nejaké SE-čko nech sa objaví v inzercii.

Páči sa mi dizajnovo aj iphone 7 ale ten už je veľký aj keď nie najväčší ale už je to nad môj limit. Tiež je ešte dosť drahý aj z pod ruky.
Naposledy upravil/-a Gaaspi v 14. Júla 2019, 13:50, upravené celkom 1 krát.

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Re: Poradňa pri kúpe

Príspevok od užívateľa michal » 14. Júla 2019, 16:56

Tiez som bol niekedy proti velkym teleofonom, no u mna to odstartoval moment, kedy som nachvilu vymenil este vtedajsi iPhone 5 za Samsung Galaxy Note 2, presvedcil som sa, ze android, nie je system pre mna, no ta velkost telefonu mi zacala celkom vyhovovat. Na toto obdobie, to boli este velke lopaty, a oproti iPhonu 5, to bol velky skok. Potom prisiel apple s pluskovymi verziami, a bol som hned rozhodnuty. Akurat sucasny max model, by som uz asi nechcel. Tych 5,8” pri tej obycajnej verzii je uplne super, a telefon zaroven nie je az taky velky.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone 11 Pro 256GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Poradňa pri kúpe

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 14. Januára 2020, 04:52

Takze vzdy pluskove rady su vacsie? Pri Samsungoch existovalo take ze "mini" ze napr. bolo Galaxy nieco a Galaxy nieco mini.

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 14. Januára 2020, 08:34

Ano, plus su vacsie, nove modely ale uz maju namiesto plus oznacenie max.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone 11 Pro 256GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

Gaaspi
Začiatočník
Kontaktovať užívateľa:

Poradňa pri kúpe

Príspevok od užívateľa Gaaspi » 14. Januára 2020, 15:31

Ahaaa apple to robi naopak nepomenuje mensie modely ze mini ale vacsie ze max. A inac co sa deje kam sa vsetci rozprchli? To len my traja tu sme?

Este drobnu radu pri kupe do buducna. Ce ked 5-kovej rade uplne skonci podpora a zhruba kedy? Ci bude aj v buducnosti nejaky velkostou podobny model? Teda nieco male sikovne. Potesili by keby v tele SE vydali nejaky terajsi model ako mini verziu.

michal
Hlavný Administrátor

Príspevok od užívateľa michal » 14. Januára 2020, 22:14

Z 5tkoveho modelu zostava s podporou uz len SE. Predpokladam, ze iOS 13 je jeho posledny, samozrejme este pridu nejake updaty, ale 14 uz najskor nie. Ci pride nejaky nastupca SEcka tazko povedat, musime pockat do septembra.

Ano, nie je to tu nejak rusne, ale co uz :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný