iP6 - základná doska, rýchle vybíjanie a nabíjanie, zdravie bat.91%

Všetko o problémoch a príslušenstve či už pre starší, alebo najnovší model.
mr.tomas
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 13. Septembra 2019, 12:26

iP6 - základná doska, rýchle vybíjanie a nabíjanie, zdravie bat.91%

Príspevok od užívateľa mr.tomas » 13. Septembra 2019, 13:00

Ahoj, ako som zhrnul už v názve témy, mám od nova iPhone 6 2015 a celé 4 roky fungoval bez jediného problému s pôvodnou batériou! Teraz ma už pár mesiacov trápi príšerne rýchle vybíjanie a nabíjanie, z 10% na 100% sa nabije snáď za 70-80 minút, jeho pôvodná batéria však ukazuje stav 91% :D bol som s tým v autorizovanom servise, hovorím že tých 91% je asi nonsens, hlavne kvôli tak rýchlemu nabitiu tomu neverím. Potom ako urobili nejakú diagnostiku mi potvrdili že 4 ročná batéria má naozaj kapacitu približne 90% a výmena je zbytočná, problém vraj spôsobuje vysoký odber základnej dosky - výmenu na tak starom mobile považujem za nerentabilnú. V hlave mi však vŕta to enormne rýchle nabitie, mobil navyše stále nabíjam iba s originál nabíjačkou. Bohužiaľ nenapadlo mi pýtať nejaký protokol z diagnostiky a merania odberu. Myslíte, že by tomu mobilu okrem výmeny matičnej dosky ešte niečo mohlo pomôcť? Čistá inštalácia bez obnovy zo zálohy nepomohla, takže to bude ozaj hardwarova chyba, čítal som ešte niečo o kalibrácii batérie, tak skúsiť to môžem ale neverím v zlepšenie. Ak by sa nenašlo riešenie do približne 50-70€ tak plánujem nový mobil, tu sa chcem opýtať na váš názor - moja 6tka mi úplne stačí, na mobile riešim iba maily, safari, messenger, navigáciu, banking a prekladač :D nepotrebujem teda najvyšší výkon, skôr by som uprednostnil výdrž. Nové 6S sa ponúka za neskutočnú cenu, tak neskutočnú až premýsľam že priplatím za 7dmičku. Poviem pravdu že vývoj Applu totálne nesledujem, skúsil som ho len z dôvodu že s androidom som bol nešťastný a odvtedy som na svoj prvý a jediný iPhone nedal dopustiť. Neviem teda či je medzi 7 a 6S nejaký ozaj zásadný rozdiel alebo je to iba pozvoľná evolúcia :roll: tak by ste sem mohli napísať svoje názory, budem vďačný za vaše postrehy :)

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Re: iP6 - základná doska, rýchle vybíjanie a nabíjanie, zdravie bat.91%

Príspevok od užívateľa michal » 14. Septembra 2019, 10:49

Ahoj, je mozne, ze bude problem prave na zakladnej dosky. Podobny problem som mal este s HTC One X, kde som vymenil bateriu aj za silnejsiu s novsieho modelu One X+, no napriek tomu, bateria klesala brutalnym tempom. Dovod rychleho nabijania ale fakt netusim, to si sa mohol spytat v servise, mozno by ti vedeli povedat. Urcite by som kupoval uz 7cku, hlavne kvoli dlhsej podpore.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

mr.tomas
Nový člen fóra
Dátum registrácie: 13. Septembra 2019, 12:26

Príspevok od užívateľa mr.tomas » 14. Septembra 2019, 12:11

Na to nabíjanie som sa samozrejme opýtal, ale zrejme ani oni netušili dôvod, odpoveď bola "aj to môže spôsobovať tá doska" :D Mne napadá len IC čip ktorý riadi nabíjanie, mal by byť súčasťou dosky, tak ho zrejme nevedú ako samostatný diel. Škoda toho mobilu, hry na ňom nehrávam a všetko ostatné beží ako "za mládi", nikdy žiadne lagy, mrznutia, spomalenia. Ale dávať 100 a viac € za dosku je blbosť, údajne nové 6tky som na nete našiel za 200€. Podľa postupnosti Applu by 7 mala na ďalší rok dostať poslednú aktualizáciu, predpokladám správne?

michal
Hlavný Administrátor
Dátum registrácie: 4. Apríla 2017, 16:37

Príspevok od užívateľa michal » 14. Septembra 2019, 15:46

Ci to bude na 100% posledny update tazko povedat, to vedia zatial len ludia v Apple. Ale podla terajsej situacie, to tak vyzera. Napriek timu este minimalne 2 roky 7cka podporu bude mat.
 MacBook Pro 15" Late 2013  iPad 2017 128GB  iPhone X 256GB  iPhone 8 64GB  watch Series 4 44mm  tv 4K 64GB  AirPods

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných